Meno

  • Matthieu Delaporte/ Alexandre de la Patellière
Piati priatelia, príjemné posedenie pri večeri a... prekvapivý zvrat. Výborná francúzska komédia o tom, že vybrať meno pre dieťa nemusí byť také jednoduché.

Premiéra: 

12.05.2023 - 19:00

Scéna: 

  • Spišské divadlo

Dĺžka: 

100 min.

Preklad Elena Flašková
Réžia Anton Korenči, a.h.
Dramaturgia Michal Babiak
Scéna a kostýmy Silvia Korenči Zubajová
Výber hudby Anton Korenči
Lektorka dramaturgie Sofia Skokanová

Predstavenie je vhodné pre diváka od 15 rokov.

tatraclimaPartnerom inscenácie je spoločnosť Tatra Clima s.r.o..

 

Svižné repliky, duchaplnosť, cynizmus, sarkazmus, slovné hry, no predovšetkým dokonalé vtipy a humorné poznámky – to je výborná francúzska komédia autorskej dvojice Matthieu Delaporte a Alexandre de la Patellière v réžii Antona Korenčiho. Matka dvoch detí Élisabeth s manželom Pierrom pozvú na večeru priateľa Clauda, Élisabethinho brata Vincenta a jeho tehotnú priateľku Annu. V navonok bezproblémovom rodinnom prostredí sa postupne vytvorí napätá atmosféra a vznikne konflikt pre zdanlivo banálny problém: meno dieťaťa, ktoré sa má narodiť. Debata sa zmení na polemiku, v ktorej vyplávajú na povrch šokujúce informácie a nikto už netají, čo si o tom druhom myslí. Hoci sa všetci piati aktéri považujú za otvorených a pokrokových ľudí, s niektorými vecami majú problém a ich priateľstvo si prechádza ťažkou skúškou. Dokážu sa zmieriť a spoločne sa tešiť na príchod dieťaťa?

Autorské práva k dramatickej predlohe Meno (Le Prénom) od autorov Matthieu Delaporte a Alexandre de La Patellière vykonáva Drama Agency – Paríž (Francúzsko) – www.dramaparis.com.“

 

Osoby a obsadenie

ÉLISABETH GARAUDOVÁ-LARCHETOVÁ Denisa Macalová Ďuratná
PIERRE GARAUD, Elisabethin manžel Mikuláš Macala
CLAUDE GATIGNON, Elisabethin priateľ z detstva Filip Štrba
VINCENT LARCHET, Elisabethin brat Pavol Gmuca 
ANNA CARAVETI, Vincentova družka Petra Dzuriková

Meno

Fotograf: 

  • Branislav Hanus