Novinky v sezóne 2022/2023

Milí diváci,

radi by sme vás informovali o zmenách v dramaturgickom pláne na aktuálnu sezónu, ktoré nastali z personálnych a prevádzkových dôvodov. Veríme, že týmito novinkami potešíme mnohých z vás. Po úspešnej septembrovej premiére titulu Pani Bovaryová v réžii Michala Babiaka nás už 25. novembra čaká uvedenie skvelej komédie Mira Gavrana Všetko o ženách, rovnako v réžii Michala Babiaka. Autor v tejto výbornej komédii odhaľuje všetko, čo vás kedy o ženách zaujímalo, ale báli ste sa opýtať. Vtipnými grotesknými, ale aj vážnejšími melodramatickými polohami sa Gavran prejavil ako majstrovský znalec ženskej duše a jeho hrdinky divákom odhaľujú svoj bohatý vnútorný svet.

Po zrušenej septembrovej premiére komornej hry Sławomira Mrożeka Kontrakt v réžii Andreja Sukhanova bude táto inscenácia uvedená 9. decembra. V tomto alegorickom príbehu plnom napätia sa strieda spoločenská kritika s existencialistickou absurditou. Starší hlavný hrdina si objednáva u mladého muža vraždu seba samého a tu sa začína odvíjať príbeh plný zvláštnych ľudských osudov. Inscenácia uspokojí aj náročnejších divákov.

Treťou zmenou oproti pôvodnému plánu je uvedenie komédie Murraya Schisgala Lá-á- áska v réžii Michala Spišáka, ktorej premiéra je naplánovaná na 20. a 21. januára 2023. Schisgal vo výbornej humornej hre zachytil príbeh dvoch spolužiakov Milta a Harryho, s ktorými v živote láska poriadne zamáva. V inscenácii sa po boku Denisy Macalovej Ďuratnej a Mikuláša Macalu predstaví obľúbený slovenský herec Marek Majeský, ktorý je od 1. novembra členom hereckého súboru Spišského divadla.

Podľa pôvodného plánu uvedieme v marci komédiu Klub hypochondrov, v apríli Rozprávky z krivého zrkadla (Andersenove rozprávky), a v máji komédiu Meno. Sezónu uzavrieme inscenáciou Kubo (po špiski), v ktorej sa ako hosťujúci herec v úlohe Kuba predstaví Marián Labuda ml.

Spišské divadlo