Herecká hviezda na doskách Spišského divadla

Hosťujúcim členom umeleckého súboru Spišského divadla sa v novembri stal obľúbený slovenský herec Marek Majeský.

Marek Majeský vyštudoval herectvo na Vysokej škole múzických umení v Bratislave, kde absolvoval aj doktorandské štúdium a neskôr tam aj úspešne habilitoval. V súčasnosti na Divadelnej fakulte VŠMU už niekoľko rokov pôsobí ako pedagóg hereckej tvorby. Počas svojej kariéry pôsobil v Trnavskom divadle v Trnave, v Divadle Andreja Bagara v Nitre, či v Divadle Nová scéna v Bratislave, hosťoval vo viacerých divadlách, napríklad Štátne divadlo Košice, Divadlo Astorka – Korzo 90´, Divadlo Aréna, Mestské divadlo P. O. Hviezdoslava, atď. Účinkoval v mnohých filmoch a seriáloch, napríklad Ordinácia v ružovej záhrade, Kandidát, Milenky, Amnestie, Šťastný nový rok, Nemocnica a ďalšie. Ako rozhlasový a dabingový herec prepožičal hlas mnohým dramatickým, filmovým a seriálovým postavám.

V Spišskom divadle uvidíte Mareka Majeského v komédii Murraya Schisgala Lá-á-á-ska v réžii Michala Spišáka, ktorej premiéra je naplánovaná na 20. a 21. januára 2023. Schisgal vo výbornej humornej hre zachytil príbeh dvoch spolužiakov Milta a Harryho, v životoch ktorých láska poriadne zamáva. V inscenácii sa po boku Mareka Majeského predstavia aj Denisa Macalová Ďuratná a Mikuláša Macala.

Lístky na premiéru inscenácie sú už v predaji a v prípade záujmu si môžete osobne u nás v divadle zakúpiť aj darčekové vstupenky na januárové predstavenia.

Sofia Skokanová

Spišské divadlo